BenimBlog.com - Turkce ucretsiz blog Bedava blog hizmeti
Benimblog.com satilikir / is for sale: info@anahaber.com
YEŞİL ERMENEK

 

Taşeli Haberleri

www.ermenekhaber.com

 

Ermenek Haber

Web Counters

Benim hakkımda

TAŞELİ'NİN İNCİSİ, TOROSLAR'IN GERDANLIĞI, KEKLİĞİN ANAVATANI, BİLLUR AKAR SULARI, YEMYEŞİLDİR DAĞLARI, ERMENEK ERMENEK GÜZEL ERMENEK, BİR ÖMÜRDE HİÇ OLMAZSA BİR DEFA GÖRMEK GEREK...KİMSENİN AHI KALMASIN SENDE ERMENEK...

Son yazılarım
Menü
Arkadaşlarım
  Baglantılarım


  36 sayfadan 24 . sayfa
  geri | ileri
  29/3/2006 - DOĞAL GÜZELLİKLER

  DOĞAL GÜZELLİKLER

   

  ZEYVE PAZARI:

  Ermenek-Gülnar karayolu üzerinde Ermenek'e 26 Km. uzakliktadir. Otantik su degirmenleri, su ile çalisan hizan, tarihi çinar agaçlari, selalesi ve soguk sulari ile çok güzel bir mesire yeridir. Çevre köylüler tarafindan getirilen sebze ve meyveler burada satilmakta, et ve diger her türlü ihtiyaçlar karsilanabilmektedir. Zeyve kebabi ve odunda pismis çayi çok meshurdur. Pazar günleri ayrica pazar kurulmaktadir. Görülmeye deger bir mesire yeridir,

   

  TEKEÇATI:

  Ermenek-Bucakkisla yolu üzerinde bulunan Tekeçati vadisi önemli bir piknik alanidir. Çevresinde bulanan Aykadm, Kamis Bogazi ve Yellibel'de avlanma imkanlari vardir. Kayapinari'nin soguk suyu, Gökgedik'in yörük yogurdu ve ayrani meshurdur.

   

  NADİRE DEĞİRMENİ:

  Ermenek ilçe merkezine, 25 Km. uzaklikta, Ardiçkaya köyünde Ermenek çayi üzerinde Ambar Bogazi'ni izleyen orman yolu ile ulasilan Nadire Degirmeni mesire yeri çam agaçlariyla kapli, çaglayanlarin aktigi, soguk ve tatli sulari ile güzel bir yerdir.

   

  SEHİT PİLOT HASAN BAYSAL MESİRE YERİ:

  Mut-Ermenek yolu üzerinde Ermenk'e 16 Km. uzaklikta içerisinde spor alanlari, çocuk bahçesi, ocak, masa-bank, wc. ve benzeri tesisleri bulunan Orman Genel Müdürlügü'ne bagli orman içi dinlenme tesisidir.

   

  ELEKTRİK SANTRAL PARKI:

  Ermenek ilçe merkezinde Değirmenlik mahallesindedir. Su anda çalışmayan elektrik santralinin çevre düzenlemesi yapılarak mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Çınar, ceviz ve kavak ağaçlarıyla kaplı parkın ortasındadır.

   

  KAYNAK: ermenekliler.sitemynet.com’dan iktibas edilmiştir.

   

   

                      

   

   


  Yorum Yaz :: Arkadaşına gönder