BenimBlog.com - Turkce ucretsiz blog Bedava blog hizmeti
Benimblog.com satilikir / is for sale: info@anahaber.com

4/1/2008 - dizi özetleri

Bez Bebek Dizisi 16. Bölüm Özeti

 

Makbuş’un köydeki yeğeni Fatma aniden onu ziyarete gelip Nana’yı hayatında hiç görmediğini söyler. Şüphelenen Hakan ve Simge, Nana’yı geçmişiyle ilgili sıkıştırmaya başlarlar.

Emre okulda yalan söyleyip yakalanınca, babasından doğruyu söylemekle ilgili uzun bir azar işitir. Şoker ise Oyuncaklar Dünyası’nda söylediği yalanlarla Kulina’yı oyalamaktadır. Nana’nın gerçek kimliğiyle ilgili şüpheleri gittikçe artan Simge ise doğruların ortaya çıkması için başka bir plan yapması gerektiğine karar verir.

 

 

 

 

 

Bez Bebek Yılbaşı Özel Bölümü

 

Bez Bebek Yılbaşı Özel BölümüNANA, YENİ YILI GÖREBİLECEK Mİ?

Nana, dünyada geçireceği ilk yılbaşından dolayı heyecanlıdır. Yağmur ise Dört Yüz Grubu’nun yılbaşı konserine gitmek istemektedir. Nana, kendi yöntemleri ile onun bu dileğini yerine getirmeye çalışır. Çok eğlenceli ve unutulmaz bir yılbaşı kutlaması onları beklemektedir.

Ancak, Onlar’ın bu mutluluğunu kıskanan birisi vardır: Şoker.
Şoker, kurduğu tuzakla, yıl bitmeden Nana’yı Oyuncaklar Dünyası’na geri göndermek niyetindedir. Şoker’in planını öğrenen Yağmur ve Emre ise, Nana’yı korumak için Şoker’in karşısına çıkar. Şoker ve çocuklar arasındaki kovalamaca, saat 12′ye kadar sürecek ve birbirinden komik, eğlenceli sahnelere yol açacaktır.

 

 

 

 

 

 

Bez Bebek Dizisi 15.Bölüm Özeti

 

Emre uzun zamandır hayalini kurduğu bilgisayarı bir çekilişten kazanınca, şiddet içerikli ve piyasadan kaldırılan bir bilgisayar oyununu oynamaya başlar. Bu oyunun sanal kahramanı robot Gonzo, oyunun tekrar oynanmasıyla güçlenip Oyuncaklar Dünyası’nı yerlebir etmeye başlar.

Emre ve diğer arkadaşları kendilerini iyice kaptırdıkları oyun sayesinde gerçek hayattan iyice soyutlanıp asabi ve antisosyal bilgisayar bağımlılarına dönüşmeye başlarlar. Şoker ise hayatında ilk defa Gonzo karşısında çaresizlik içinde kıvranan Kulina ve Oyuncaklar Dünyası’nın geleceği için korkmaktadır.

 

 

 

 

 

Bez Bebek 14.Bölüm Özeti

 

Bütün böümlerin en heyecanlı olayları, göz kamaştıran sihirleri bu bölümde.

 

 

 

 

 

Bez Bebek Dizisi 13. Bölüm Konusu

Kulina, Nana’nın Hakan’ın düşüncelerini duyabilmesi için bir sihir yapar. Bundan haberdar olan Şoker ise Şakire Teyze kılığında, Hakan’ın bir aşk iksiri içerek Simge’ye deliler gibi aşık olmasını sağlar.

Okulda Özge’yle yaptıkları bir yarışmayı kaybeden Emre, ceza olarak Özge her istediğinde doğruyu söyleyince, çok zor durumlarda kalır.

Hakan’ın kafasından Simge ile ilgili geçirdiği aşk dolu düşünceleri kendi kulaklarıyla duyan Nana, Oyuncaklar Dünyası’’na geri dönmek için insan olmak dileğini geri almaya karar verir.

 

 

 

 

 

 

Bez Bebek Dzisi 12.Bölüm Konusu

 
Şoker, Nana’nın pes edip Oyuncaklar Ülkesi’ne geri dönmesini sağlamak için sözde bir kaza ile Hakan’ın hafızasını kaybetmesini sağlar. Bu sayede Simge hiçbir şey hatırlamayan Hakan’ı, iki gün sonra evleniyor olduklarına inandırır. Simge’nin himayesindeki Hakan, kendi çocuklarına üvey evlat muamelesi yapmaya başlar.

Şoker, suçu ortaya çıkmasın diye kayıtları silmeye çalışırken kütüphaneye giren Pierrot’yu da bayıltır. Oyuncaklar Ülkesi’ndeki saldırıyla ve Pierrot’yu iyileştirmekle uğraşan Kulina, Nana’ya yardım edemezken Şoker’in planları tıkır tıkır işlemektedir.

 

 

 

 

 

 

Bez Bebek Dizisi 11.Bölüm Konusu

Simge ve Özge’nin kötülüklerinden bunalan Nana ve çocuklar, Kulina’nın onlar için bir “İyilik İksiri” yapmasını sağlar. Bir anda kanatsız melekelere dönüşen anne-kızla eğlenen çocuklara bir süre sonra bu aşırı iyilikten fenalık gelir. Ama birisi onlardan önce davranıp oynadıkları oyunu tersine çevirmiştir bile…

Merve, Volkan’ı kıskandırmak için Şoker’le yemeğe çıkar. Ama şeytana pabucunu ters giydiren Şoker’in çok daha farklı amaçları vardır.

Kulina’yı istemek için Hakan’ın evine giden Müdür’ün Makbuş’u istediği zannedilince, ortalık iyice karışır.

 

 

 

 

 

Bez Bebek Dizisi 9.Bölüm Özeti

Yağmur’un doğum günü, Özge’nin uzun zamandır görmediği babasına olan özlemini iyice arttırır. Çocuklar ise ilk defa bu yalnız kız için üzülüp ona destek olmaya çalışırlar.

Oyuncaklar Ülkesi’ni temizleme cezası alan Şoker, Kulina’dan intikam alabilmek için O’nu, müdürün bir seri katil olduğuna inandırmaya çalışır.

Yağmur’un hediyesi için beraber uğraşan Volkan ve Nana’nın yakınlaşması ise Merve’nin ve Hakan’ın tepkisini alır. Merve kıskançlığını açıkça gösterirken, Hakan karmaşık duygularının içinde kaybolmuş durumdadır.

 

 

 

 

 

Bez Bebek Dizisi 8.Bölüm Özeti

Şoker, Oyuncaklar Ülkesi’nin baş perisi olabilmek için yalanlar söyleyerek tüm oyuncakları Kulina’ya karşı kışkırtmaya başlar.

Simge’yle işbirliği yaparak doktor kılığına giren ve Nana’ya bir “gerçekleri söyleme hapı” içiren Şoker, onun kendisi ile ilgili bütün gerçekleri itiraf etmesi ve insan olma şansını kaybetmesi için uğraşır.

Çok zor durumda kalan Nana, Kulina’yı Şoker’in yalanlarından, kendisini de istemeden söylediği gerçeklerden kurtarmaya çalışacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Bez Bebek Dizisi 7.Bölüm Özeti

Maskeli baloda dans ettiği kadını bir türlü aklından çıkartamayan Hakan ve nişanlısının romantik dansı kiminle yaptığını merak eden Simge, balonun gizemli misafirinin kimliğinin peşine düşerler.

Okulda ise Gamze’nin ağzından, okulun en yakışıklı çocuğuna bir aşk mektubu yazan Özge hain planıyla herkesi biribirine düşürür.

Kulina’nın dünyadaki romantik eğlenceler yüzünden oyuncaklar dünyasındaki işlerini aksattığına konsey üyelerini ikna eden Şoker, onun Nana’ya yardım edebilmesini engeller. Yaşlı bir akraba kılığında eve giren Şoker’in amacı, geç saate kadar evde kalmayı başarıp gece saat 12 olduğunda Nana’nın bir bez bebeğe dönüştüğünü Hakan’a gösterebilmektir…

 

 

 

 

 

 

 bez bebek

Bez bebek dizisi 6.bölüm konusu

Nana’nın gerçek hikâyesini öğrenen Makbuş, bir bez bebeğin insan olarak dünyaya gelmesinin mümkün olabileceğine inanmaz ve Nana’yı sihirbazlıkla suçlar. Kulina’nın onu Oyuncaklar Ülkesi’ne götürmesiyle ancak ikna olan yaşlı kadın, seneler önce kaybettiği sevgili Bez Bebeği’ne kavuşmuş olmanın mutluluğu içindedir.

Nana’nın Japon müşteriler karşısındaki başarısı karşısında kıskançlığından çıldıran Simge, Şoker’’in önerisi üzerine, evlilik kararını bir maskeli balo ile dostlarına duyurmaya ve Hakan’ın bu yoldan dönmesini engellemeye karar verir.

Şoker’in de katıldığı maskeli baloya son dakikada gelen prensesler kadar güzel, gizemli bir misafir, Simge’nin bütün planlarını altüst etmek üzeredir…

 

 

 

 

 

 

Bez Bebek Dizisi 5. Bölüm Özeti

Hakan, Evliliği Ertelemeye Karar Verir.

Yağmur’un evden kaçmasına çok üzülen Hakan, çocuklar olayı tam olarak kabul edene kadar evliliği ertelemeye karar verir. Hakan’ı bu kararından vazgeçirmek isteyen Simge ise, kendini çocuklara bir anne olarak benimsetmek amacıyla onlara aşırı derecede ilgi göstermeye başlar. Bu yapmacık sevgi gösterilerinden bunalan çocuklar, Simge’ye “anneleri” olmaya çalışmanın bedelini ödetmeye karar verirler ve Simge için kabus dolu günler başlar… Hakan, Japonlarla yapacağı bir toplantı öncesinde, Simge’nin çocukların kurnaz planından dolayı işe gidememesi ve Şoker’in kurduğu tuzaklar yüzünden çok zor bir durumda kalır. Zorunlu olarak Nana’nın yardımını isteyen Hakan’ı ve Japon müşterilerini, hiç tahmin edemeyecekleri süprizler beklemektedir.

 

 

 

 

 

 

Bez Bebek Dizisi 3. Bölüm Ö zeti

Şoker, Kulina ve Nana’ya Karşı Hain Planlar Yapar.

Nana, kendini Makbuş’un bir akrabası olarak tanıtarak evde birkaç gün kalmak için izin almayı başarır. Fakat evdeki ilk gecesinde Özge, Hakan ve Simge’nin üzerinde çalıştıkları çok önemli bir projenin üzerine portakal suyu döküp suçu Nana’nın üzerine atınca, Hakan ve Nana’nın arası iyice gerilir. Bu arada büyülü kütüphanede yanlışlıkla girdiği bir mağarada kendiyle ilgili korkutucu gerçekleri öğrenen Şoker, Kulina ve Nana’ya karşı hain planlar yapmaya başlar.Özge’nin kurduğu tuzak yüzünden Müdür’le başı dertte olan Emre’nin tek çaresi, imkansız gibi görünse de ertesi günkü matematik sınavından geçer not almaktır. Bütün güçlükler ve aksiliklere karşı iyi kalbi ve sihirleriyle savaşan Nana, bir yandan kendini Hakan’a affettirmeye çalışırken, bir yandan da Emre’ye yardımcı olmak için uğraşacaktır.

 

 

 

 

Oyuncaklar Ülkesi’ndeyiz…

Burada her oyuncağın bir tek dilek hakkı var. Zamanı geldiğinde hepsi bir şey diler. Ama şimdiye kadar hiçbir oyuncak Bez Bebek Nana (EVRİM AKIN) kadar acayip bişey dilemedi.

Nana, insan olmak istedi…

Oyuncaklar Perisi Kulina (OYA AYDOĞAN) bile buna şaştı kaldı.

O günden sonra ne burada, ne de insanların dünyasında hiçbir şey eskisi gibi olmadı.

Nana insan olabilmek için Dünya’da olduğu günlerde ona çok iyi bakmış olan eski sahibi Makbule’nin (SEVİNÇ AKTANSEL) yanına gitti. Ama insan olması, bir yıl boyunca bazı şartları yerine getirmesine bağlıydı: Nana sırrını en fazla 3 kişiye paylaşabilir ve gece 12′den sabahın ilk ışıklarına kadar bez bebek olarak kalmak zorunda…

Makbule, eşini kaybetmiş olan yakışıklı ve zengin işadamı Hakan’ın (TAN SAĞTÜRK) ve onun iki sevimli çocuğunun (EGE TANMAN-Babam ve Oğlum ve Asena Keskinci) bakıcısıydı. Bu zengin işadamının sinsi nişanlısı (FATOŞ KABASAKAL) ve kötü niyetli kızı Özge’nin hain planlarına karşı, iyilik dolu kalbi ve sihir gücüyle aileyi koruyan Nana ile Hakan arasında zaman içinde gizliden bir aşk başladı ama hala birbirlerine karşı hislerini açıklayamadılar…

Eee tabii işin içine insan girince,
Aile girdi,çocuklar girdi,kavgalar girdi, kıskançlık girdi ve…
En önemlisi aşk girdi…
Kısacası her şey birbirine girdi.
Sihirle bile işin içinden çıkamadık.

Acaba Nana bir gün bütün zorlukların üstesinden gelip gerçek bir insan olmayı başarabilecek mi?

Yorum Yaz! :: Arkadaşına gönder!

12/1/2008 - nana
Yazar: ülkü
şoker in hain planları yüzünden nananın başı büyük ber beladadır. nana 1sene sonra insan olcaksın dayan sabret ve insan olmayı unutma sen ne diyorsun sengi herşeyi çözer diyordun ve çözdi işte

Baglantı

4/2/2008 - yok
Yazar: gizemli
nana bence çok da güzel bir kzı deil simge ondan bin kat güzel boşboşuna güzel demeyin tamam güzel ama simge daha güzel...

Baglantı

7/2/2008 - pizzacı c0cuq
Yazar: Anonymous
yha bana o dizideki pizzacı c0cuqun ismini söLein n0lurrrrrrrrr c0oq tatlı coq şeker asıq oLdm yha bn o çocuğaa

Baglantı

2/3/2008 - tan
Yazar: tan hayranı
seni çoook sewiyorum beğenerek izlioyorum başarılar dilerim (TAN SAĞTÜRK SENİ ÇOOOOK SEWİYORUUM HEMDE ÇOOOOKKK)

Baglantı

19/5/2008 - nana ve hakan
Yazar: Anonymous
bence filmin sonunda nana ve hakan ewlenecek çok mutlu bir hayat yaşayacaklar

Baglantı

13/6/2008 - arkadaş
Yazar: Anonymous
ben sizin dizinizi cok seviyorum

Baglantı

20/6/2008 - nana ve hakan
Yazar: resul doğan
bence hakan nana dan bir şeyler koparıcak az olsada birşyler anlıyacak

Baglantı

11/7/2008 - Başlıksız Yorum
Yazar: yeliz
bez bebek dizisini çok seviyorum özgenin ve simgenin hareketlerinden gıcık oluyorum simgeninde nanaya yaptığı kötülüklerden gıcık oluyorum şokeri ve nanayıda çokkkkk seviyorum

Baglantı

31/7/2008 - nana
Yazar: merveden
nana bence insan olabileceksin ama ben sezon finalini izledim o halde insan olamadın

Baglantı

30/12/2008 - bez bebek oyuncuları
Yazar: Anonymous
benim en sevdiğim kişi ve favorim merve çok ğüzel
simgeden ve nanadan daha güzel bence ve nanayı da çok seviyorum ama yağmuru da çok seviyorum kısacası tüm bezbebek oyuncularını seviyorum
hepsinideeeeeee
ı love you

Baglantı

6/11/2009 - Başlıksız Yorum
Yazar: Anonymous
bez bebeyi çok seviyorum ama ennn çok da yağmuru ve emreyi seviyom resimlerinize bakıyorum yaaaaaaaaaa ben sizi istanbula gelip görmek istiyorum

Baglantı

6/11/2009 - nana
Yazar: Anonymous
bez bebeyi çok seviyorum ama ennn çok da yağmuru ve emreyi seviyom resimlerinize bakıyorum yaaaaaaaaaa ben sizi istanbula gelip görmek istiyorum

Baglantı

Benim hakkımdaSon yazılarım
Menü

Arkadaşlarım
Baglantılar    geri | ileri