BenimBlog.com - Turkce ucretsiz blog Bedava blog hizmeti
Benimblog.com satilikir / is for sale: info@anahaber.com
aydinlikturkiyemileri LUTFEN OKUYUN Ana Sayfa | Profil | Arşiv | Arkadaşlarım

McAfee AVERT Stinger 3.0.213 June 2006

McAfee AVERT Stinger 3.0.2
Küçük ama kullanışlı bir virüs programı. Tam olarak virüs programı sayılmaz aslında çünkü yokedebildiği virüsler sınırlı. Sınırlı sayı da virüsü silse bile işinin eri.

Silebildiği Virüsler:

# BackDoor-AQJ
# BackDoor-JZ
# Exploit-LSASS
# IRC/Flood.bi
# PWS-Narod
# W32/Bagle@MM
# W32/Bugbear@MM
# W32/Dumaru
# W32/FunLove
# W32/Lirva
# W32/MoFei.worm
# W32/Nachi.wor
# W32/Pate
# W32/SirCam@MM
# W32/SQLSlammer.worm
# W32/Zafi
# BackDoor-ALI
# Bat/Mumu.worm
# IPCScan
# IRC/Flood.cd
# PWS-Sincom.dl
# W32/Blaster.worm (Lovsan)
# W32/Deborm.worm.gen
# W32/Elkern.cav
# W32/Kle
# W32/Lovgate
# W32/Mumu.b.worm
# W32/Netsky
# W32/Polybot
# W32/Sobe
# W32/Swen@MM
# W32/Zindos.worm
# BackDoor-CEB
# Exploit-DcomRp
# IRC/Flood.ap
# NTServiceLoader
# W32/Anig.worm
# W32/Bropia.wor
# W32/Doomjuice.worm
# W32/Fizzer.gen@MM
# W32/Korgo.worm
# W32/Mimail
# W32/MyDoo
# W32/Nimda
# W32/Sasser.worm
# W32/Sobig
# W32/Yaha@MİNDİRİN
__________________

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

Windowstan bi açık daha(xp/2003)13 June 2006

Windowstan bi açık daha(xp/2003)


Microsoft Windows WMF "SETABORTPROC Exploiti
Son çıkan wmf exploitinin bir devamı olan bu exploit SETABORTPROC kayıtlarının modifiye edilmesi ile ortaya çıkmıştır.
Wmf dosyalarının Windows Picture and Fax Viewer ile açılması veya önizleme ile bakılması ile bulaşıyor. Ayrıca web sitelerindende bulaştırılabilen bu açık ".jpg", ".gif, ".tif" ve".png" uzantılarıyla da kullanılabiliyor.
Bu açıktan korunmak için herhangi bir patch yayımlanmamakla beraber

http://www.hemenpaylas.com/download/52128/WPFV_disable.reg.html
linkindeki registry anahtarını kayıt defteriniz ekleyerek açıktan kısmen korunabilirsiniz.
Exploit Kodlarını ise :
http://secwatch.org/exploits/2006/01/ie_xp_pfv_metafile.pm
adresinden bulabilirsiniz.

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

Bozulmuş Bir Sisteme Yeniden Hayat Vermek veya Önemli Bilgileri Yedeklemek13 June 2006

Bozulmuş Bir Sisteme Yeniden Hayat Vermek veya Önemli Bilgileri Yedeklemek


Bozulmuş bir sisteme yeniden hayat vermek veya önemli bilgileri yedeklemek
Bir sistem çökmesinden sonra size yalnızca bir kurtarma CD’si yardımcı olabilir. Windows kullanıcıları için artık çok kolay bir çözüm var: BartPE, yani CD’den çalışan bedava bir Windows XP. Bu yazıda, Windows’u kurtarmanın yolunu adım adım göreceksiniz.

Windows yüklü bir bilgisayar ruhunu teslim ettiğinde, kullanıcı iki sorun ile karşı karşıya gelir: Birincisi bilgisayarını tamir etmek, hatta en kötü ihtimalle yeniden kurmak; ikincisi ise bilgisayarında bulunan önemli dosyalarına ulaşmak.

Bozulmuş bir sisteme yeniden hayat vermek ya da yeni bir kurulum öncesi önemli bilgileri yedeklemek için en iyi araç, bir kurtarma CD’si veya DVD’sidir. Böyle bir CD ya da DVD ile bilgisayarınızı başlatabilir ve sabit disklerinize ulaşmaya çalışabilirsiniz. Yine bu sayede bir bilgisayara bir ağ bağlantısı kurmayı başarabilirseniz, önemli verilerinizi yedekleyebilirsiniz.

Acil durumlar için şimdiye kadar üç çeşit kurtarma CD’si mevcuttu:Windows Preinstallation Environment’a (WinPE) yüklenen DOS yazılımları, Linux sistemleri ya da uygun Windows sürümleri. Ancak bugünlerde, amatör bir bilgisayarcının kurtarma CD’si yapmak için keşfettiği akıllıca bir yol daha var: BartPE (HeCHIPCode BartPE). Bu ücretsiz yazılım yardımı ile kendinizi veri kaybına karşı nasıl koruyabileceğinizi şimdi hep beraber görelim.


1.Windows’u kurtarılmaya hazır hale getirin

BartPe ile kendi CD’nizi hazırlamanız hiç de zor değil. Bunun için sadece iki şeye ihtiyacınız var. Windows SP 2 entegreli orijinal bir Windows XP CD’si ve imaj dosyasını yaratacak olan BartPE. SP2 yüklü orijinal bir sürüme sahipseniz işiniz daha da kolay. Eğer sahip değilseniz, SP2 yüklü Windows CD’nizi de kendiniz yaratabilirsiniz. [ Bkn: Windowsla İlgili Dökümanlar Bölümü ]

2.BartPE ile kaynak dosyalarını düzenleme

BartPE, bir CD’nin oluşturulma aşaması boyunca size eşlik ediyor ve kullanımı başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için oldukça uygun.

pebuilder.exe dosyasına çift tıklayarak BartPE’yi başlatın. Çalışan bir Windows XP ISO dosyasını en kestirme yoldan yaratmanız için karşınıza bir kurulum penceresi çıkacak. Lisans bilgilerini gösteren ilk pencereyi Next düğmesine tıklayarak geçebilirsiniz. İkinci penceredeyse SP2 yüklü CD’nin bulunduğu sürücü harfini belirtmeniz gerekiyor, mesela D: veya E:.

3.BartPE için eklentilerin belirlenmesi

Ek işlevleri kullanmak için BartPE’nin, eklenti adı verilen küçük yazılım modüllerine ihtiyacı var. Plugin tuşuna tıklayın.Şimdi ise karşınıza bir kısmı Yes ile seçilmiş, geri kalanının karşısında da No yazan bir eklenti listesi çıkacak. İleri seviye-deki kullanıcılar bu aşamada, oluşturulacak ISO dosyasına bir virüs tarayıcı ya da casus progr*****ları ve reklamları engelleyen bir yazılım ekleyebilirler. Temel kurulum için ise listede hiçbir şeyi işaretlemeyip Build ile sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

4.Windows CD’si için ISO dosyası oluşturma

İsterseniz BartPE sizin yerinize oluşturduğu dosyaları yazabilir. İsterseniz de boot özelliğine sahip bir ISO dosyası oluşturabilir.BartPE, Boot özelliğine sahip ISO dosyasını otomatik olarak oluşturacaktır. Artık ISO dosyasının oluşturulması için gerekli olan tüm veriler hazır: Size tek düşen, ISO dosyasının yazılmasını istediğiniz klasörü belirtmek ve oluşturulacak dosya için “bartpe.iso” gibi uygun bir isim belirlemek. İmaj dosyası, tek bir fare tıklamasıyla oluşturulacak ve birkaç dakika içinde, BartPE işlemin başarı ile tamamlandığını bildiren bir uyarı penceresinin çıkmasıyla işlemi bitirecektir.

5. ISO dosyası yazma

Oluşturduğunuz ISO dosyası artık sabit diskinizde mevcut. Bir CD yazma programı ile bu dosyayı CD’ye aktarabilirsiniz. Bilgisayarınızı CD’den başlatabilmeniz için, imaj dosyasını boş bir CD’ye yazmanız yeterli. ISO dosyası halihazırda sistemi başlatma özelliğine sahip, ancak siz yine de CD yazma programınızda imaj dosyası yazma seçeneği kullandığınızdan emin olun. Bu işlemi, Nero programının Burn Image seçeneği ile yapabilirsiniz. Şimdi ise bilgisayarınızı BartPE ile oluşturduğunuz CD’yle, deneme amaçlı başlatıp BartPE’nin arayüzü ile tanışabilirsiniz. Artık bilgisayarınızı sabit diskinizden başlatamamanız gibi acil durumlar için, elinizde tam randımanlı bir Windows CD’si bulunuyor. Bu CD sayesinde bilgisayarınızı başlatabilir, önemli bilgilerinizi harici sürücülere veya ağ üzerindeki bir başka bilgisayara kolayca yedekleyebilirsiniz.

Programı indirmek için: http://www.nu2.nu/pebuilder

 

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

ZoneLog Analyser 1.1913 June 2006
ZoneLog Analyser 1.19

''ZoneAlarm'ın sakladığı log dosyaları üzerinden analiz yaparak saldırının türünü ve olası sonuçları ayrıntılı bir şekilde gösteriyor. Kurulumu için VB6'ya ihtiyacınız olacak onu ise buradan indirebilirsiniz.''

Üretici: zonelog
Dili: İngilizce
Boyutu: 2.7 Mb
Lisans: Freeware
Kısıtlamalar: Sınırsız
Sistem Gereksinimi: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP>>>>İndir<<<<(full )
>>>>İndir<<<<(update)

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

IE 6 için De Phishing koruması13 June 2006

IE 6 için De Phishing koruması


Internet Explorer 7 ile birlikte gelecek olan Phishing koruması Internet Explorer 6 için de çıktı.

IE7 ile birlikte gelecek olan Microsoft Phishing Filter MSN Search Toolbar'a bir eklenti olarak kurulabiliyor. 1.3mb'lık anti-phishing eklentisi Windows SP2 ile IE 6 / MSN Search Toolbar kullananlar tarafından aşağıdaki adresten indirilebilir:
TIKLAYINIZ


Kaynak: http://feeds.ziffdavis.com/ziffdavis...oftWatch?m=525

 

 

Eger internet Explorer istediginiz gibi calismiyorsa ve hatalar veriyorsa yeniden kurmak en akillica yol, ama nasil, Program ekle kaldirdan bu isi yaparsaniz bozukluklarin hicbirini giderme sansiniz olmayacaktir , peki nasil yapmak lazim:

1. WIndows XP kurulum CD nizi takin.

2. Start/Run. Deyip komut satirina asagidakini aynen yazin (copy paste en iyisi)

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%infie.inf

"OK".deyin simdi eski arizalar yok oldu cünkü yepyeni bir exploreriniz oldu.

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

MSN 8.0da Güvenlik Açığı13 June 2006

MSN 8.0da Güvenlik AçığıMSN Messengerın en yeni sürümü olan 8.0 ya da diğer adı ile MSN Messenger Live kullananları kötü bir sürpriz bekleyebilir. F-Secureün uyarısını dikkate alın.

MSN 8.0 kullanıcıları arasında dolaşan virüs, tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Virüs, bulaştığı bilgisayarda MSN 8.0 listesinde bulunan herkese download linki gönderiyor. Kullanıcılar ise BETA8WEBINSTALL.EXE isimli dosyayı indirmekle yemi yutmuş oluyorlar. Uzmanların önerisi; MSN Messenger 8.0 veya Messenger Live, henüz stabil sürümünü çıkarmadı. Beta aşamasında olan bu yazılım yerine, güvenlik açığı olmayan stabil sürümü de indirilebilir konumda olan MSN Messenger 7.5 kullanılmalı.

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

pc hakkında bilgi13 June 2006

pc hakkında bilgi


1-SİSTEMİ HIZLANDIRMAK(WİN ME):Bilgisayarım simgesi üzerine sağ tuşla
tıklayın ve açılan menüden “özellikler” şıkkını seçin. Açılan diyalog
penceresinden sırasıyla “Başarım” ve”Dosya Sistemi” sabit disk kartında
ayarlar kısmında, diyalog penceresinden de makinanın belirgin rolünü
masa
üstü bilgisayarını “Ağ Sunucusu” olarak değiştirin, sonra da “Tamam”
tuşuna
tıklayın.(ilgili dosyaların hafızada tutulmasına ve böylece genel
işleyişin
bir miktar hızlanmasına sebep olacaktır.)
Kısaca=BİLGİSAYARIM\ÖZELLİKLER\BAŞARIM\DOSYA SİSTEMİ\sabit disk
kartında/makinenın bilirgin rolü/AĞ SUNUCUSU\TAMAM


2-BAŞLAT MENÜSÜNÜN AÇILIŞ HIZINI DEĞİŞTİRİN(WİN 98/WİN ME/WİN NT/WİN
2000/WİN XP): Başlat menüsünde gezinirken alt menülerin çok hızlı
açılmasını
istiyorsanız bu düzenlemeyi registry altından yapabilirsiniz. Bunun
için
=BAŞLAT/ÇALIŞTIR ı açıp REGEDİT yazıp TAMAM a basın. Registry (kayıt
defteri
düzenleyicisi) içinde HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Desktop anahtarı
altına
gelin. Burada sağ tarafta “MenuShowDelay” Şeklinde bir dize bulunması
gerekir. Eğer yoksa yeni bir tane yaratın. Üzerini çift tıklayın değer
olarak “0” girin. Menüler hiç beklmeden açılacaktır.


3-AĞ BAĞLANTILARINI HIZLANDIRMAK(WİN XP):Başlat/Çalıştır komutunu
kullanarak
“gpedit.msc” dosyasını açıp, Grup İlkesi penceresini görüntüleyin ve
BİLGİSAYAR YAPILANDIRMASI/YÖNETİM ŞABLONLARI/AĞ altında bulunan “QoS
PAKET
ZAMANLAYICSI” klasörünü aktif hale getirin. Burada bulunan “AYRILABİLİR
BANT
GENİŞLİĞİNİ SINIRLA ÖZELLİKLERİ” öğesine iki kez tıklatın ve ekrana
gelen
penceredeki “ETKİN” seçeneğini işaretleyin. Bunun sonucunda aktif hale
geçen
“BANT GENİŞLİĞİ SINIRI” kutusuna da “0” değerini girin. Artık internet
bağlantınız öncekine kıyasla yüzde 20 daha hızlı olacaktır.


4-PROĞRAMLARIN TİMEOUT SÜRESİNİ DEĞİŞTİRMEK(WİN XP):Kayıt defteri
düzenleyicisini çalıştırın (başlat/çalaştır/regedit/tamam) ve
“HKEY_CURRENT_USER\CONTROL PANEL\DESKTOP” anahtarını aktif hale
getirin.
Burada bulunan “HungAppTimeout” öğesini değiştirmek için üzerine iki
kere
tıklayın ve bunun sonucunda ekrana gelen pencere üzerindeki “değer
verisi”
kutusuna milisaniye olarak “1-25” arası bir değer girin.
Poroğramlarınız çok
hızlı açılacaktır.


5-RAHATSIZ EDİCİ KONUŞMA BALONLARINI KALDIRMAK(WİN XP):Zaman zaman
Windows
görev çubuğunda ekrana gelen konuşma balonları, sizi rahatsız eder,
olur
olmaz şişer.
Başlat/Çalıştır komutu yardımıyla “regedit” dosyasını
çalıştırarak
“kayıt defteri düzenleyicisi”ni çalıştırın ve
“HKY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre nt
Version\Explorer\Advanced” anahtarını aktif hale getirin.Farenin sağ
düğmesi
ile pencrenin sağ tarafındaki boş alana tıklayın ve açılan nesne
menüsündeki
“Yeni/DWORD” değeri komutunu çalıştırın. Bu yeni öğeye isim olarak
“EnableBallonTips” yazın ve değerini de “0” olarak atayın. Windows XP
yeniden başlatıldıktan sonra, sıkıcı konuşma balonları sizi çalışırken
rahatsız edemez. Konuşma balonlarını yeniden aktif hale getirmek
isterseniz
oluşturduğunuz değeri “1” olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır.


6-PROĞRAM EKLE/KALDIR LİSTESİNİ TEMİZLEMEK: Proğram ekle/kaldır
özelliğini
kullanarak kurulu bir proğramı kaldırmanıza ve sabit diskten tüm
bileşenlerin silmenize rağmen bazen sadece ismi listede kalır ve
proğramı
yeniden kumanızı engelleyibilir. Bu durumda registry içindeki
HKEY_LOCAL_MACHİNE/SOFTWARE/MİCROSOFT/WİNDOWS/CURRENT VERSİON/UNİNSTAL
anahtırına başvurmanız gerekir. Burada yer alan proğramlardan
istediğinizi
silebelirsiniz. Sadece listedeki isim silinir ve asıl proğrama
dokunulmaz.
someone@mail.com

7-KİLİTLENME SONRASINDA OTOMATİK RESTART:Sistem kilitlendiğinde
bilgisayarın
otomatik olarak yeniden başlatılmasını sağlayan fonksiyonu
etkinleştirin.
Başlat/Denetim Masası penceresindeki Sistem simgesini çalıştırın ve
ekrana
gelen pencere üzerindeki Gelişmiş kartını aktif hale getirin. Başlangıç
ve
Kurtarma başlığı altında bulunan ayarlar düğmesine tıklayın ve
“Otomatik
Olarak Yeniden Başlat” seçeneği üzerine tıklayarak işaretleyin. Bu
sayede
bilgisayar, sistem kilitlendiğinde sizin bir şey yapmanıza gerek
kalmadan
otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.


8-MİSCROSOFT’A BİLGİ GÖNDERMEYİN (WİN WP):Windows XP, sizin onayınıza
ihtiyaç duymadan bilgisayarınız hakkındaki bilgileri Microsoft’a
gönderiyor. Buradaki rahatsız edici durum ise söz konusu işlemin arka
planda
gerçekleşmesi ve Microsoft’a gönderilen bilgilerin içeriğinin ne
olduğunun
bilinmemesidir.Söz konusu veri akışını kesmek içinse “KAYIT
DÜZENLEYİCİSİ”
ve sistem proğramları ile çalışmanız gerekmektedir.
Ancak ücretsiz olarak temin edebileceğiniz XPAntispy
adındaki
araç, gerekli ayarları sizin için yapıyor ve Windows XP’nin veri
aktarmasını
sağlayan söz konusu bileşenleri kaldırıyor.
Herhangi bir kurulum gerektirmeyen XPAntispy’i çalıştırmak
için
yapmanız gereken tek şey, ÇALIŞTIRILABİLİR dosyası üzerine iki kere
tıklamak.
Daha sonra SPECİAL menüsündeki seçenekleri kullanarak,
sistem
durumunun otomatik olarak değiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Kullanımı
oldukça kolay olan araçtaki tüm seçeneklerin açıklamaları program
penceresinin altında ekrana geliyor. Ancak bu küçük aracın
yapabilecekleri
bu kadarla sınırlı değil. Bazen oldukça sinir bozucu olabilen İnternet
Explorer ve Media Player’in otomatik olarak güncellenmeleri
engellenebilir.
Şayet Microsoft Messenger’i kullanmıyorsanız, XPAntispy bu programı
sistemden tamamen kaldırabilir ve otomatik olarak çalışmasını
engelleyebilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey Microsoft Messenger
başlığı altında bulunan “DİSABLE AUTOSTART” veya “UNİNSTALL COMPLETELY”
seçeneklerinden birini işaretlemektir.


9-IRQ’LERE ÖNCELİK VERMEK(WİN 2000/XP): Yeni bilgisayarlar da ses
kartı
veya modem gibi donanımları halen IRQ’lerle (kesme istekleri)
yönetiyorlar.
Windows bunların hepsini aynı öncelikle kullanır. Ancak mesela ekran
kartına
öncelik hakkı olan bir IRQ atamak mantılı bir davranış olacaktır. Bunun
için
de şunları yapmanız gerekiyor:Öncelikle ilgili bileşenin hangi IRQ’yu
kullandığını öğrenmemiz gerekiyor. Masa üstünde boş bir yere mausun sağ
tuşu
ile tıklayın özellikleri
tıklayın/ayarlar/gelişmiş/bağdaştırıcı/özellikler/kaynaklarda IRQ’ nün
karşısındaki rakamı not edin. Registry Editörü açıp
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CURRENT CONTROLSET\CONTROL\PRİORİTYCONTROL
anahtarına girin. Pencerinin sağ tarafında sağ fare tuşu ile boş bir
yere
tıklayın. Yeni değere ad olarak “IRQ[IRQ’nun numarası]Priority” girin.
Anahtara çift tıklayın ve “1” değerini girin.

10-DİSK ÖN BELLEĞİNİ AYARLAMAK(WİN XP): Microsoft, Windows işletim
sistemini
ön bellek değerleri için standart değerlere ayarlayıp öyle sunar.
Sisteminizden maksimum verim almak için bu değerleri sisteminize göre
kendiniz ayarlayabilirsiniz. Start menüsünden Run il regedit’i
çalıştırın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\SessionManager\Memory
Management anahtarına girin. LoPageLockLimit’e çift tıklayın ve
aşağıdaki
listeden uygun değeri buraya girin. OK ile onaylayın.
RAM Bellek
Büyüklüğü (MByte) Registry’deki
Optimum değer
64 1.000
128 4.000
256 10.000
512 veya üstü 40.000

11-CACHE AYARLARINI DEĞİŞTİRMEK(WİN XP):Microsoft NT teknolojisini
temel
alan işletim sistemlerinde, yani XP’de, cache(önbellek) parametrelerini
değiştirmiş. Bu sayede bilgisayar, Windows 98 veya Me kurulu haline
göre
biraz daha hızlı çalışıyor Ancak bu parametrelerle oynayarak
sisteninizden
biraz daha yüksek bir perormans elde etmeniz mümükün. Başlat menüsünden
Çalıştır’a girin. Regedit ile registry editörünü (kayıt düzenleyicisi)
çalıştırın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Ses-sionManager\MemoryManagement
anahtarında DisablePagingExecutive’e çift tıklayın ve değer olarar “1”
girin. Aynı şeyi LargeSystemCache için de yapın. Windows, bu
değişikliklerle
daha büyük bir dosya önbelleği oluşturacak ve Kernel’in bazı
parçalarını
sabitdiske kaydetmeyecektir.

12-İNTERNET EXPLORER BİLEŞENLERİNİ YÜKLEMEMEK: İstenmeyen plug-in’lerin
yüklenmesini rahatlıkla engelleyebilirsiniz. Bunun için Başlat/çalıştır
komutunu kullanarak “gpedit.msc” dosyasını açın. Ekrana gelen
penceredeki
“Bilgisayar yapılandırması/Yönetim şablonları/Windows
bileşenleri/Internet
Explorer” başlığını aktif hale getirin. Burada bulunan “Internet
Explorer
Bileşenlerinin Otomatik Yüklenme’sini Devre Dışı Bırak” öğesinin
üzerine
tıklandığında açılan pencere üzerindeki “Etkin” seçeneğini
işaretleyerek
etkinleştirebilirsiniz. Bundan böyle Internet Explorer ile konforlu bir
şekilde gezinebilirsiniz.

13-GEÇİCİ DOSYALARIN SİLİNMESİ(WİN ME/200/XP):internet Explorer 6,
geçici
internet dosyalarını her kapandığında otomatik olarak siler. Önce
browser’ınızı açın ve araçlar menüsü altından internet seçeneklerini
seçin.
Buradan gelişmiş kartına gelin ve güvenlik alanı altında yer alan “Epty
Temprory İnternet Files Folder When Browser is Closed (Tarayıca
kapatıldığında temprory internet files klasörünü boşalt) kutucuğunu
işaretleyin.

14-İNTERNET VE YEREL AĞ ÜZERİNDE GEZİNME HIZININ ARTIRILMASI(WİN
9X/NT4/2000/ME/XP):Önce regedit’i çalıştırıp buradan
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr ent
Version\Explorer\Remote Computer\Name Space anahtarını bulun. Sağ
taraftaki
panelde {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF} dizesini seçip, üzerine
sağ
tuş ile tıklayıp silin. Tamam tuşuna tıkladığınızda sorun çözülecektir.

15-SABİT DİSKLERİN UZUN ÖMÜRLÜ OLMASI İÇİN NE YAPILMALI:her şeyden önce
sabit diskinizi, özellikle çalışırken, asla ve asla
sarsmamalısınız.Ayrıca
kasa içinde iyi bir havalandırma olması ve kasa içi sıcaklığın yüksek
olmaması da sabit diskin ömrünü uzatır. Bazı sabit diskler (özellikle
Seagate diskler), çalışma sırasında ortaya çıkan gürültüyü azaltmak
için
diskin arka kısmındaki plaketin üstüne bir çeşit sünger örtüyor. Bu
çıkan
sesi önemli ölçüde azaltıyor, fakat diskin daha fazla ısınmasına sebep
oluyor. Özellikle sıcak havalarda sık sık sisteminiz göçüyorsa ve
sisteminizde başka bir sorun olmadığına eminseniz sabitdiskinizden
şüphelenebilirsiniz. Böyle bir durumda, sabitdiskin sıcaklığını kontrol
etmek ve gerekiyorsa özel olarak disklerin arka kısmına oturacak
şekilde
üretilen fanlardan kullanmak gerekir 7200 RPM (devirli) ya da üzeri
dönüş
hızına sahip disklerde bu tür ısınma problemlerine sıkça rastlanır.
someone@mail.com

16-NERO BURNİNG ROM KAYIT PROĞRAMINDA CD KAPASİTESİNİN ÜZERİNDE KAYIT
YAPMAK(OVER BURNİNG)
Nero Burning Rom’nun eski versiyonları Kayıt Defteri’nde yapılan küçük
bir
değişiklikle yüksek kapasiteli diskleri yazabilecek hale getirilebilir.
Bunun için Kayıt Düzenleyicisi’ni çalıştırın ve
“HKEY_CURRENT_USER\Software\ahead\Nero-BurningROM\General\OversizeDefault-Value”
anahtarını etkinleştirin. Daha sonra normalde “0” olan değerini “1”
olarak
değiştirin. Nero yeniden başlatıldıktan sonra artık yüksek kapasiteli
diskler ile çalışabilir. Ancak bunun için yazıcının da desteği
gereklidir.
WİNDOWS XP’DE GÜVENLİK AÇIKLARI
17-HATA MESAJI: MİCROSOFT’A GÖNDERİLEN FEEDBACK VE KİŞİSEL BİLGİLER
(WİN
XP):Bu hata raporlama özelliği iptal edilebiliyor: Denetim
Masası/System
bölümüne girin (klasik görünüme geçmeniz gerekebilir). Burada
Advanced(gelişmiş) sekmesine geçin ve Error Reporting düğmesine
tıklayın.
Açılan pencerede hata raporlamasını iptal edebilirsiniz. Buradaki “But
notify me when critical errors occur” seçeneğini de devre dışı
bırakabilirsiniz.

18-İSTENMEYEN VERİ TRANSFERİ: SİSTEM SAATİ SENKRONİZASYONU (WİN
XP):Bunun
için görev çubuğundaki saate çift tıklayarak Date and Time Properties
penceresini açın ve İnternet Time sekmesinde “Automatically synchronize
with
an Internet time server(Bir internet saat sunucusuyla otamatik olarak
eşitle)” seçeneğini iptal edin.
dallasamca@yahoo.com

19-MİCROSOFT İÇİN GİZLİ BİR GİRİŞ HESABI: DESTEK KULLANICISI (WİN
XP):Sistem
yönetiminin derinliklerinde çık gizli başka kullanıcı hesapları da
var:
Control Panel(denetim masası)/Administrative Tools(yönetimsel
araçlar)/Computer Manaagement(bilgisayar yönetimi) altında sistem
yöneticileri için çok kapsamlı bir araç bulabilir ve sisteme kayıtlı
tüm
kullanıcı hesaplarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.Computer
Management’te Local Users and Groups(yerel kullanıcılar ve gruplar)
bölümüne
tıklayın, ardından Users kaydına girin. Burada kendi oluşturduğunuz
hesapların yanında Windows XP tarafından otomatik olarak yaratılan
“Support_388945A0” adında bir hesap daha göreceksiniz, Microsoft’a göre
bu
sadece OEM dağıtımı için önem taşıyor. Gerçi bu hesap normalde iptal
edilmiş
durumda ve bu yüzden pek bir tehlike arz etmiyor. Ancak yine de,
kullanıcının kendisinin oluşturmadığı ve ne işe yaradığı şüpheli olan
bir
hesabın sistemdeki varlığı hoş değil. Herhangi bir yazılım üreticisi
(bir
proğram veya sürücü gibi), iptal edilmiş bu hesabı, örneğin
müşterilerine
online yardım sunmak için etkin hale getirebilir. Bu hesap için de
standart
(default) bir şifre seçilirse, artık hacker’lar için sisteminize girmek
hiç
de zor olmayacaktır, zira giriş kapısı zaten ardına kadar açılmış
olacaktır.
KORUNMA YOLU: Bu kullanıcı hesabını silin ve böylece sisteme
olası
bir açık arka kapıyı kapatmış olun. Windows XP’nin Home Edition
sahiplerinin
bu özellikten endişelenmelerine gerek yok, zira bu sürümde destek
kullanıcısı hesabı kurulmuyor.
dallasamca@yahoo.com

20-İNTERNET EXPLORER’DA GÖZETLEME FONKSİYONLU ENTEGRE CASUS YAZILIMI
ALEXA
(WİN XP/WİN ME/WİNNT/WİN2000/WİN 98): Hakkınızda şu veriler toplanıyor:
• Ziyaret ettiğiniz web sayfalarıyla ilgili bilgiler,
• Online formlarda girdiğiniz veriler,
• IP adresiniz ve web sayfasının tam URL’si (URL’de iletiliyorsa sayfa
hakkında anahtar sözcükler de içerebiliyor),
• Kullanılan browser ve işletim sistemiyle ilgili bilgiler,
• Satın alma alışkanlıklarınızı tespit etmek için web’de izlediğiniz
yolların analizi…
KORUNMA YOLU: Start(başlat) menüsünden Run(çalıştır)’a girin
ve
“regedit” yazıp Registy Editörü açın. Alexa yazıp arama yaptığınızda,
her
nedense hiçbir sonuçla karşılaşmıyorsunuz, zira proğramın Windows
XP’nin
kayıt veritabanı ile hiçbir ilgisi yokmuş gibi görünüyor. Ama aslında
gizli
bir anahtarla Alexa gizli. Ana penceredeki dizin ağacında
“HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Intern et Explorer\Extensions”
dalını
açın ve “c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a” dizinini silin.
“Show Related Links” özelliği artık çalışmayacaktır, ancak
web’de bunun için zaten yeterince başarılı arama motorları var.
Internet Explorer, kullanıcı için görünmeyen bir başka
bağlantıyı da Microsoft’la, kendisi için güncellemeler aradığında,
kuruyor.
Bu fonksiyonu iptal etmek için birkaç fare tıklaması yeterli: Internet
Explorer’da Tools(Araçlar)/Internet Options(internet seçenekleri)
altında
web tarayıcınız için ilgili ayarları bulabilirsiniz. Burada en sondaki
Advanced(gelişmiş) sekmesine tıklayın ve “Automatically check for
Internet
Explorer updates (internet Explorer güncellemelerini otomatik olarak
denetle)” seçeneğinin önündeki işareti kaldırın.

21-MEDİA PLAYER RAHAT DURMUYOR MİCROSOFT’A ISRARLI BAĞLANTI (WİN ME/WİN
NT/WİN 2000/WİN XP): Media player’da
Tools(araçlar)/Options(seçenekler)
altında bulabilirsiniz. Player(yürütücü) sekmesinde şu seçeneklerin
hepsini
önlerindeki işaretleri kaldırarak iptal edin:

• Download codecs automatically(Codec bileşenlerini otomatik olarak
yükle)
• Allow Internet sites to uniquely identify your player(internette
benzersiz
tanımlanmasına izin ver)
• Acquire licenses automatacally(lisansları otomatik al)
• Start player in Media Guide
Ancak, tüm bu seçenekleri iptal etseniz bile, media player’ın internet
bağlantısını bir firewall yazılımı ile komple bloke edin.

22-XP’NİN CD YAZMA PROĞRAMINI KALDIRMAK: Başlat/Çalıştır komutunu
çalıştırın
ve Aç kutusuna “regedit” yazdıktan sonra Tamam düğmesine tıklayın.
Ekrana
gelen Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresindeki
“HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Policies\Explore”
anahtarını etkinleştirin ve pencerenin sağındaki boş alana farenin sağ
tuşunu kullanarak tıklayın. Nesne menüsündeki Yeni/DWORD Değeri
komutunu
çalıştırın ve bu öğeye isim olarak “NoCDBurning” verin. Yeni öğe
üzerine iki
kere tıklayın ve “Değer Verisi” kutusuna “1” yazın. Artık entegre CD
yazıcının devre dışı kalması için sadece sistemi yeniden başlatmanız
yeterlidir.
23-ESKİ, TOPLU FAREYİ DAHA DUYARLI YAPMAK (WİN XP): Başlat/Denetim
Masası
komutunu çalıştırın ve Sistem simgesine iki kere tıklayın. Donanım
kartı
üzerinde bulunan aygıt yöneticisi düğmesine tıklayın ve ekrana gelen
listede
bulunan “fare ve diğer işaret aygıtları” başlığını genişletin.
Listelenen fare üzerine farenin sağ tuşunu kullanarak
tıklayın ve
özellikler komutunu çalıştırın. Ekrana gelen özellikler penceresindeki
Gelişmiş Ayarlar kartını aktif hale getirin ve örnek hızı değerini
“200”
olarak değiştirin. Girişarabelleği Uzunluğu için de “300” yazın. Bu,
farenin
konumunu daha sık bildirmesini sağlar. Windows yeniden başlatıldıktan
sonra
fare daha etkili bir kullanım sunacaktır.

24-OUTLOK OLMADAN HIZLI POSTA GÖNDERMEK (WİNDOWS 2000/XP):Hızlı bir
şekilde
e-posta yazmak istiyorsunuz: Bunun için ilk olarak Outlook’u açmalı ve
bir
süre beklemelisiniz. Ancak bu ipucu sayesinde bekleme süresini
sısaltabilirsiniz. [Windows]+[R] tuş kombinasyonunu kullanarak Çalıştır
penceresini açın ve “mailto:” yazdıktan sonra [Enter] tuşuna basacak
olursanız boş bir e-posta ekrana gelecektir. Eğer isterseniz üst üste
iki
noktadan hemen sonra iletiyi göndermek istediğiniz adresi de
yazabilirsiniz.
Bunun için masa üstüne bir kısa yol oluşturmak, çalışmanızı oldukça
hızlandıracaktır. İlk olarak masaüstündeki boş bir alana farenin sağ
tuşunu
kullanarak tıklayın ve Nesne menüsündeki Yeni/Kısayol komutunu
çalıştırın.
Ekrana gelen penceredeki “ Öğenin konumunu yazın ” kutusuna
“mailto:”yazın
ve İleri düğmesine tıklayın. Şimdi kısayolunuz için uygun bir isim
girin ve
Son düğmesine tıklayın.

25-PLEXTOOLS İLE HEMEN TÜM KORUMALARIN KIRILMASI: Tüm plextor sürücüler
ile
beraber PlexTools aracı da sunulur. Bu araç, sürücü hakkındaki
bilgileri
görüntüler ve video veya ses oynatıcısı gibi bazı fonksiyonları
sahiptir.
Ancak bu aracın tüm audio korumalarını pratik bir şekilde kırabildiği
az
bilinir. Digital Audio Extraction fonksiyonu, sürücünün okuma işlemi
sırasında “aptal” bir Audio CD Player gibi davranmasını sağlayarak, tüm
yanlış yönlendirici veri parçalarını görünmez hale getiren belirli bir
bit’i
sürücüde tutar.
İkinci seçenek ise PlexTools’un sadece Audio Session’larını
kopyalaması. Yani bu sayede kopya, kopya korumalı olmuyor. Bu ipucu
sadece
Plextor sürücüleri için geçerli.
26-MİCROSOFT BİLGİ SORGULAMASINI KAPATMAK(WİNDOWS XP): Eğer
bilgisayarınızla
ilgili bilgilere bakılmasını istemiyorsanız: Sistem kayıt defteri
düzenleyicisini açın. “HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Window s
NT\CurrentVersion” altında “RegDone” değerine çift tıklayın. Çıkan
kutuya
“1” değerini girip “Tamam”a basın.
dallasamca@yahoo.com

27-TAKILAN CD’NİN OTOMATİK ÇALIŞMASINI ENGELLEMEK(WİN
XP):Bilgisayarınıza
yeni bir CD taktığınız zaman, onun otamatik olarak çalıştırılması sizi
rahatsız ediyorsa
“HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servi ces\Cdrom” altındaki
“AutoRun” kaydına çift tıklayıp çıkan penceredeki “1” değerini “0”
olarak
değiştirin. “Tamam” düğmesine bastıktan sonra bilgisayarınıza
taktığınız
CD’lerin otomatik olarak çalışmadığını göreceksiniz.

28-DOSYALARIN TAKAS DOSYALARINA ATILMASINI ENGELLEMEK(WİN XP):
“HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\Session
Manager\Memory
Management” klasörü altındaki “DisablePagingExecutive” değerine çift
tıklayın. Karşınıza çıkacak ekrandaki “0” değerini “1” olarak
değiştirin.

29-BAŞLAT MENÜSÜNDEKİ BELGELER İÇERİĞİNİ AZALTMAK(WİN XP):
“HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr ent
Version\Policies\Explorer” anahtarını etkinleştirin ve ardından
pencerenin
sağ bölmesine farenin sağ tuşu ile tıkladıntan sonra açılan nesne
menüsündeki Yeni\DWORD Değiri komutunu çalıştırın. Yeni öğenin ismini
“MaxRecentDocs” olarak değiştirin ve enter tuşuna basın. Bu değerin
üzerini
çift tıklayarak komutu çalıştırın ve söz konusu liste içerisinde
bulunmasını
istediğiniz maksimum belge sayısını girin. İletişim penceresindeki
Tamam
düğmesine tıklayın ve kayıt defterini kapatın

Umarım işinize yarar...

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

GOOGLE SIRLARI13 June 2006
Asagidaki satiri oldugu gibi kopyalayip aradiginiz programin adini yazin.
"parent directory " /program ismi/ -xxx -html -htm -php -shtml -opendivx -md5 -md5sums

Asagidaki satiri oldugu gibi kopyalayip aradiginiz oyunun adini yazin.
"parent directory " oyun ismi -xxx -html -htm -php -shtml -opendivx -md5 -md5sums

Asagidaki satiri oldugu gibi kopyalayip aradiginiz DVD filminin adini yazin.
"parent directory " DVD film -xxx -html -htm -php -shtml -opendivx -md5 -md5sums

Asagidaki satiri oldugu gibi kopyalayip aradiginiz xvid filminin adini yazin.
"parent directory " Xvid film -xxx -html -htm -php -shtml -opendivx -md5 -md5sums

Asagidaki satiri oldugu gibi kopyalayip aradiginiz MP3'ün adini yazin.
"parent directory " MP3 -xxx -html -htm -php -shtml -opendivx -md5 -md5sums


ÖRNEK:

Adobe photoshop ariyorum ve yazmam gerekenler:

"parent directory " /adobe photoshop/ -xxx -html -htm -php -shtml -opendivx -md5 -md5sums


MP3 aramak için baska bir yöntem daha var:

?intitle:index.of? mp3 sanatçi ismi veya sarki adi

Örnek:

?intitle:index.of? mp3 mustafa sandal 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

Hicaz’ın Osmanlı’dan kopartılması hatırlanmalıdır - Müslim Karabacak10 June 2006

Hicaz’ın Osmanlı’dan kopartılması hatırlanmalıdır - Müslim Karabacak

Kıyaslayabilmek akıl kadar önemlidir

Müslim Karabacak
muslimkarabacak@gmail.com
 

Kim ne derse desin, kim nasıl düşünürse düşünsün. Şurası inkarı gayr–i kabil bir hakikattir ki, Türkiye Osmanlı’nın son dönemlerinde yaşadığı kaderin aynısını yaşıyor. Bu topraklar üzerinde hesabı olanların dış dünyada aldıkları kararları, iç bünyede yetiştirdikleri “adamları” eliyle bir bir uygulatıyorlar.

AB adına yapılanlar ve yapılması şart koşulanlar/istenenleri bir düşünün.
Osmanlı’nın son dönemlerinde Hicaz Bölgesi, İngilizler için nihai hedefti.
O bölgeyi kendi tasarruflarına almak için siyasi sahada Hüseyin b. Ali’yi yetiştirenler, dini sahada da Muhammed b. Abdulvahab’ı yetiştirdiler

Alın bu iki sahayı ve bugüne uyarlayın. Ve tabii ki alın bu iki şahsiyeti ve bugünkü selefleriyle kıyaslayın.

Kıyaslayın ve bakın bakalım zerre bir fark var mı?

Bir fark varsa, o da şudur ki, Osmanlı’nın son dönemlerinde bu senaryoyu yazıp figüranlarına sahneletenler dünün “batmayan güneşi(!)” İngilizlerdi. Figüran diyorum çünkü gayesine varan İngiliz, bu kişilere posa muamelesi yapmaktan kaçınmadı. Bu çağın senaristi “batmayan güneş(!)” ABD’dir.

Sadece senaristler değişti.
İşgale birlikte karar verdiklerine göre, aslında perde arkası senaristler aynıdır, değişmemiştir.

Bunun dışında dünün bugünden hiçbir farkı yoktur. Osmanlı’nın son dönemlerinin –inşallah olmaz ama– Türkiye Cumhuriyeti’nin sonunu getirmeye yönelik bugünkü halinden hiç ama hiç farklı değildir.

Şurası unutulmamalıdır ki, “devlet olmuş” devletler için yüz yıl çok kısa bir zamandır. Onlar hesaplarını çok uzun vadeli yaparlar. Devlet olamamışlar için hayat eyyamcılıktan ibarettir. Şunu da unutmayalım ki, Hicaz Bölgesi’nin bizden koparılmasının üzerinden yüz yıl geçmiştir ve bu da bir insanın ömrü kadardır.
Gerek sohbetlerinde ve gerekse de büyük bir beğeniyle okunan eserlerinde muhterem Prof. Dr. Haydar Baş hocam “Hicaz’ın Osmanlı’dan kopartılmasını” zihinlerden silinmemesi için sık sık insanımızın dikkatine sunar. “NİÇİN TÜRKİYE” isimli eserinde de bu konuya geniş yer verir.

İşte o kitaptan bazı bölümler.
 
“Asya’da da, Hicaz bölgesinde önlerine çıkan Osmanlı’dır. Osmanlı’yı o bölgeden, tarih sahnesinden silebilmek için çok ciddi bir faaliyet programı icra etmişlerdir. İngilizlerin bu konuda çok enteresan sözleri vardır. ‘Eğer biz ayakta kalmayı düşünüyorsak bu insanları kendi menfaatlerimiz istikametinde değerlendirmemiz lazımdır’ diyorlar. Kısaca ‘bunları köle yapmamız lazım’ diyorlar. ‘Aksi taktirde bu kadar zemin üzerinde bizim İngilizler olarak çok rahat yaşmamız mümkün değildir’ diyorlar. Bunun için de İngilizler, Osmanlı İslam dünyasına binlerce misyoner gönderiyorlar. Bu misyonerler Osmanlıların gerek medreselerinde, gerek dergâhlarında, tekkelerinde, eğitim merkezlerinde dinî bilgi alarak yetiştiriliyorlar. Ve bunlar bugünkü Anadolu dediğimiz merkezde de vazife yapıyorlar. Hicaz Bölgesi’nde, Ortadoğu’da da vazife yapıyorlar. (Bu noktaya hasseden dikkat M.K.)
 
Özellikle Ortadoğu’daki Müslümanları birbirine düşürebilmek için aradaki nifak tohumlarını ekme hususunda çok ciddi gayret sarfediyorlar. Hatta Şerif Hüseyin bin Ali’yi orada özel olarak yetiştiriyorlar. Eğer Şerif Hüseyin bin Ali, Hicaz bölgesinde muvaffak olursa, sonra Osmanlı’dan aldığımız hilafeti tekrar geri alabilir ve biri gider öteki başımıza bela olur gerekçesiyle Suudileri yeni bir mezheple beraber Ehl–i Sünnet akaidine karşı devreye sokuyorlar. Şerif Hüseyin bin Ali’nin Hicaz Bölgesi’nde yaptığı ifsaddan, daha doğrusu İngilizlerle birlik olup Osmanlı’yı o bölgeden çıkarmasından sonra karşısına Suudiler çıkıyor. Bir mücadele ile Şerif Hüseyin bin Ali ölüme mahkum oluyor. O bölgede oluşturulan fevkalade bir medeniyet, tasarruf, birlik maalesef Osmanlı’nın elinden çıkmış oluyor. Bütün bunların olabilmesi için de İngiliz Sömürgecilik Bakanlığı’nın önceden aldığı birtakım kararlar var. Hampher, İslam dünyasına geldiği zaman bu kararları icra–i faaliyete başlıyor. Dilerseniz bunlardan birkaç tanesini maksadın anlaşılması için okuyalım.

Bakınız ne diyor: ‘İngiliz Sömürgecilik Bakanlığı’nın kararları’

1–Sünni ve Şii Müslümanlar arasında birbirine karşı kötümserlik ve suizan duyguları icad ederek, mezhepleri, ihtilafları körüklemek.
2–Müslümanların cehalet ve bilgisizliğini sağlamak, her türlü eğitim ve öğretim merkezlerinin kurulmasını önlemek.
3–Tembelliği teşvik etmek, çalışkanlığa mani olmak.
4–Ölümden sonraki hayatı anlatarak cennetten rengarenk misallerle insanları dünyadan kesmek.
5–Sultan, yeryüzünde Allah’ın gölgesidir gibi hadislerden yararlanarak zorba, zalim ve kendini düşünen padişah ve hükümdarların hakkaniyetini ispat etmek veya Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali, Emevi, Abbasi halifelerinin hükümdarlığı zorla ele geçirdiklerini gündemde tutmak.
6–Seyahat özgürlüğü ortadan kaldırılmalı, şehir merkezlerinde ve köylerde fitne arttırılmalıdır.
7–Müslümanlar arasında ırkçı ve milliyetçi duyguları kamçılayarak eski kültür, dil ve tarihe sıkı sıkıya bağlı olan düşüncelerini ortadan kaldırmak. Mesela Mısır’da Firavunluğu gündeme getirmek, İran’da Zerdüştlüğü canlandırmak, Mezopotamya bölgesinde putperestliği yeniden gündem etmek.
8–İçki, kumar, fesad ve fuhuşu yaymak. Domuz etini teşvik etmek. Bir başka yerde de şunu diyor: “Biz İspanya’daki İslam devletini fuhuş ve şarapla geri aldık.”
9–Din alimleri ile halk arasındaki karşılıklı saygı ve dostluk ilişkilerini bozmak, din alimlerine iftira etmek, din alimleri arasına Sömürgeler Bakanlığı memurlarını din alimi kisvesi altında yerleştirmek. İngiliz, misyoner ajanını din alimi kisvesi altında Müslümanların arasına yerleştiriyor.
10–Müslümanları şuna inandırmak gerekir ki; Peygamberin dinden maksadı yalnız İslam dini değildir. Yahudi, Hıristiyan ve diğer dinlerin takipçileri de Müslüman’dır. Yani, Hıristiyanlar ve Yahudiler de Müslüman’dır. Niye bunlara kafir diyorsunuz? (Bugüne dikkat. M.K.)
11–(Burası da çok enteresan) Diğer önemli bir husus da kilise yapılması için zemin oluşturmak.
12–Kur’an’dan, hadisten ve İslam tarihinden örnekler göstererek Müslümanlara Ehl–i Kitabın ibadet yerlerine saygı gösterilmesi gerektiğini anlatmak.
13–Baba evlat ilişkilerini sömürü kültürünün etkisinde kalacak şekilde düzenleyerek artık büyüklerin nasihatlerinin dinlenmeyeceği derecede bozmaya çalışmak.
14–İmamlara ve cemaatlere yönelik çeşitli ithamlarda bulunarak cemaat namazlarının ortadan kalkmasına çalışmak.
15–Müslümanları ibadetlerinden alıkoymak. Dinî konularda devamlı surette fitne çıkarmak, şüphe uyandırmak. ...Ve diğer maddeler.”
Bu eseri mutlaka okuyun ve okutun.
Ve geçmişi mutlaka günümüz gelişmeleriyle de kıyas edin.
Kıyas Allah’ın büyük bir lütfüdür.


--------------------------------------------------------------------------
Dini bütünlüğümüz, milli bütünlüğümüzdür,
Milli bütünlüğümüz, dini bütünlüğümüzdür.

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

ilginç maskeler8 June 2006
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

200 Yıllık Soruyu Türk Öğretmen Çözdü8 June 2006

200 Yıllık Soruyu Türk Öğretmen Çözdü
İtalyan matematikçi Gianfrancasco Malfatti'nin 1803 yılında ortaya attığı matematik sorusunu, 201 yıl sonra bir Türk öğretmen çözdü. Emekli öğretmen Mustafa Töngemen'in, 7 yıl çalışarak bulduğu cevap, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu tarafından onaylandı. TÜBİTAK'ın kabul yazısında, “Matematik öğretmeni Mustafa Töngemen'in, Malfatti'nin, ‘Üç çemberi bir üçgen içine içten teğet yerleştirme' probleminin cetvel ve pergelle çizilebilirliğini, gayretle yürüttüğü özverili çalışmalarla ve anahatlarıyla doğru bir çözüme ulaştırdığı kanaatindeyiz.” denildi. Malfatti'nin problemi, ‘mermerden yapılmış bir üçgenden, dik prizmadan en az malzeme ziyan olacak şekilde üç dairesel dik silindir çıkarma'yı amaçlıyor. Mustafa Töngemen, her gün iki saat çalışarak 7 yıl boyunca problemi çözmekle uğraştı. Geçtiğimiz ay, üçgen içinde 10. daireyi bularak kesin çözüme ulaştı. Zaman'ın sorularını cevaplayan Mustafa Töngemen, sonuç çizimlerini en basit şekilde gösterdiğini ve içine 3 daire yerleştirdiğini anlattı. Bugüne kadar yüzlerce bilim adamının soruyu çözmek için gayret sarf ettiğini; ancak başarılı olamadığını kaydeden Töngemen, yaşadıklarını şöyle özetledi: “1993 yılında Matematik Dünyası isimli dergiyi okurken karşıma Malfatti'nin sorusu çıktı. Bir dersanenin müdürlüğünü yapıyordum. Çalışma yoğunluğu sebebiyle üç yıl soruyla ilgilenemedim. Daha sonra 1 Ağustos 2003'te kesin çözüme ulaştım. Bunu kanıtlamak için birçok kuruma başvurdum. Son çare olarak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e mektup yazdım. Sezer, 13 gün içinde hem bana hem de TÜBİTAK'a bilgi verdi. Bağlantı kurduğum TÜBİTAK, beni Ege Ünivesitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Geometri Anabilim Dalı'na gönderdi. Burada dört defa, günde 2,5 saat bilgime başvuruldu. Üniversitedeki hocalar görüşlerini TÜBİTAK'a iletti. Sonunda TÜBİTAK resmi bir yazıyla soruyu çözdüğümü bana bildirdi.” Emekli matematik öğretmeni Mustafa Töngemen, uluslararası bilimsel bir dergiyle ilişki kurarak çözümü yayınlatmak istiyor. 1947 yılında Bolu'nun Gerede ilçesinde doğan Mustafa Töngemen, ilk ve ortaokulu Gerede'de, liseyi Bolu'da bitirdi. İstanbul Eğitim Enstitüsü Fen Grubu'nu 1967 yılında tamamlayan Töngemen, 11 yıl boyunca devlet okullarında öğretmenlik yaptı. Daha sonra özel dersanelerde çalışmaya başlayan Töngemen, evli ve iki çocuk sahibi. TÜBİTAK’ın onayladığı çözüm:a) ABC üçgeninin iç açıortaylarının kesim noktası O1,

b) OBC, OAC ve OAB üçgenlerinin iç açıortaylarının kesim noktaları sırasıyla O1, O2 ve O3,

c) [O1O2 ]’nin orta dikmesi ile C noktasından [CO]’ya çizilen dikmenin kesim noktası Ç olsun.

d) [ÇO2Ç[AO] = {M1 }. M1 noktası [AB] ve [AC]’ye teğet olan Malfatti Çemberi’nin merkezidir. (Ayrıca [ÇO1Ç[BO] = {M2}. M2 noktası [BA] ve [BC]’ye teğet olan Malfatti Çemberi’nin merkezidir. Bu merkezi (g)’de açıklandığı biçimde de bulabileceğiz.)

e) [O2Y]^[AC] ve [O3 Z]^[AB] çizelim

f) M1 merkezli Malfatti Çemberini çizeriz. Bu çember üzerinde |YF|=|YH| ve |ZG|=|ZX| olacak şekilde F ve G noktalarını buluruz.

g) [ M1GÇ[BO]={M2} ve [M1FÇ[CO]={M3} olmak üzere M2 ve M3 merkezli Malfatti Çemberi çizilir

NOT: Bu çözüm çeşitkenar, ikizkenar ve eşkenar olmak üzere bütün üçgenler için doğrudur.

Malfatti’nin 200 yıllık sorusu
Herhangi bir üçgenin içine her çember diğer iki çembere dıştan teğet ve her biri üçgenin ilgili iki kenarına içten teğet olan üç çemberi Euclides Geometrisi ile (yalnız pergel ve cetvel kullanarak ) çiziniz.

Adını tarihe yazdırmak istiyor
37 yıl matematik öğretmenliği yapan Mustafa Töngemen, problemi çözmek için 7 yıl uğraşmış. Elde ettiği başarıyı uluslararası alanda kayıt altına almak istiyor. Maddi bir beklentisi yok, 'adını tarihe yazdırmayı' amaçlıyor. Problemin sahibi Gianfrancesco Malfatti ise İtalyan asıllı. 1771 yılında 40 yaşındayken profesör oldu. Cebirsel denklemlerin teorisiyle ilgili bulduğu sonuçlarla tanındı. Altıncı dereceden özel bir denkleme ‘Malfatti Çözümü’ adı verildi. Bu çözüme göre, köklerden birinin bilinmesi altıncı derecedeki genel denklemin çözümüne imkan verir. İtalyan matematikçi 1807 yılında hayatını kaybetti.

 

 

Son agac kesildikten sonra, Son irmak zehirlendikten sonra, Son balik yakalandiktan sonra, İste o zaman anlayacaksiniz parayi yiyemeceginizi ! (Kizilderili Atasozu)


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

Mahalle Maçları7 June 2006

ATAN ALIR SPOR:
Mahalle maçları genellikle caddelerde yahut bahçelerde yapıldığı için topun
kaçma olasılığı olan çok yer vardır. Top bir yere kaçtığında topu kaçıran
takımın karşısındaki takım hemen,
"Atan alır spor." der.
Top onların sahasında auta çıkmış olduğu halde karşı takım topu almak
zorunda kalır.

ELİN AVANTAJI OLMAZ:
Takımlardan biri ataktadır. Defans oyuncusu topu elle keser fakat pozisyon
devam eder ve gol olur. Golü yiyen takım el var diye mızırdar. Karşı takım,
"Avantaj olm." der.
Hemen akabinde kaleci
"Ulan elin avantajı olmaz." diye haykırır.
Bir yere varılamaz. Kısır döngüdür.

ADAMIN GOL DİYOR:
Gol atılır fakat yiyen takım saymaz. Hep bir ağızdan "Direk ulan." diye
anırmaktadırlar. Fakat içlerinden biri, "Gol abi." der. Karşı takımdan bunu
duyan biri direk atlar ve,
"Ulan adamın gol diyor." diye serzenişte bulunur.
Gol sayılır, adam dövülür.

ABANMA YOK:
Genelde küçük çocuklar arasında yaygındır. Kaleciler abanma yok derler.
Aralarından yaşça büyük olanı "Lan karı mısınız." dese de abanma olmaz.

GÖNÜL ALMA:
Büyüklerle küçüklerin ortak oynadığı maçta büyüklerden biri gaza gelip küçük
bir çocuğa sert girince direk penaltı olur. Nerede olursa olsun. Küçük çocuk
sevilen bi simadır ve faulü yapan abidir. Penaltı kullanılır, genelde gol
olmaz çünkü kalede bir ayı vardır ve penaltıyı atan küçük çocuktur.

KALECİ DEĞİŞTİN 2 PENALTI:
Herhangi bir penaltı pozisyonunda kaleye hemen forvetin etkili silahlarından
biri gecmek ister çünkü o her mevkide iyidir.Buna karşılık karşı takıma
teselli olarak ekstra bir penaltı verilir. 1+1=2.

3 KERE SEKTİRME:
Kaleci degaj kullanırken eğer yanında bir rakip forvet varsa topu 3 kere
sektirir ve,
"Açılsana ulan üç kere sektirdim iste." der,
rakip açılır. Ne keyiflerdi bunlar be. Bak gözlerim dolu dolu oldu.

1'E 1 ATIŞ:
Çift penaltı sisteminde eğer birinci penaltı kaçarsa ikinci şans vardır ama
gol olursa ikinci şans kullanılamaz. Bunun mantığını hala çözebilmiş
değilim.

SAĞLIK ÖNLEMLERİ :
Bazen top insanin pek münasip olmayan bi tarafına gelir, herkesin reaksiyonu
aynidir:
"işe işe!."
Uygun araziye çiş edildikten sonra maça devam edilir.
Mahalle maçlarında her zaman saçı ince telli ve uzun olan kişiler vardır.
Bunlar geriden topu alip butun gucleriyle ileri kosarken kafalarini ileri
dogru atarlar. Amac gol atmak ya da rakibi çalimlamak degil, saclarin
ruzgarda ahenkle dans etmesini saglamaktir. Bu kisiler buyuyunce Ümit Davala
gibi olurlar.

TOP KURTARMA OPERASYONU:
Top zirt pirt araba altina kacar. Boyle durumlarda, sahadaki en celimsiz ve
en hop-zip kisi, en iri iri kisi tarafindan topu almaya gonderilir. Arabanin
altina kacan toplar tam ortasinda durur bazen, kimse yetisemez oraya. Bu
sefer tas atma ve sopayla itekleme fasli baslar. Arabanin egzosuna vurulan
birkac darbeden sonra top yuvarlana yuvarlana cikar bir taraftan; artik
kosarak maca geri donme zamanidir.

AT BAKIIM AABININ KILLI GOGSUNE...
Ya ne iirenc bisiiydi bu. Sen takimini kurmussun, pasa pasa macini
yapiyosun. Muhtemelen yasca ve boyutca senden buyuk olan eleman damlar, bu
gereksiz cumleyi sarfederek maca dahil olur, tadimizi tuzumuzu kacirir.

GOL DIIL OLM BEL USTU :
Minyatur kale maclarda elle tutulmasina engel olunmak icin getirilmis bir
cozumdur ancak bel ustu gibi kisiden kisiye degisen ve ispati zor bir kriter
getirdigi icin nice kavgalarin cikmasina, nice baslarin yarilmasina sebep
olmustur.

Iyi guzel de butun bu kavramlar kitabi olmadan, televizyon olmadan nasil
herkes tarafindan bilinebiliyo? Ben diyorum ki gizli bi orgut var, her
mahalleye bi adam gonderiyo bilmem kimin amcaoglu olarak bilmem kim de
orgutten. Sonra mesela hem gol hem penalti olunca agizlara kolayca
yerlesecek "giren gole penalti olmaz" cumlesini soyluyo, pozisyon geciyo,
cocuk evine donuyo ama ifade baki.

Oynayacak kisi sayisinin tek olmasi ve kimsenin oyundan cikarilarak kalbinin
kirilmak istenmemesi durumu sozkonusu olur sikca. bu durumda futbol kariyeri
en berbat durumda olan fasulyeden tabiri ile adlandirilarak birinci devre bi
takimdan ikinci devre bi takimdan oynatilarak ufacik yureklere ve beyinlere
adaleti yerine getirmis olma duygusu zerk edilir. Aksam herkes eve gidip
yattiginda da hep o gunku maci, varsa attigi golleri, kacirdiklarini, bir
sonraki maclarda yapmayi planladigi hareketleri hayallenerek uykuya dalar.
Bu planlanan ama becerilemeyen hareketlere girmiyorum. ben mahalle maci
kurallarinin nasil bilindigi sorusuna ise kalitsal diyorum.

Bazen kucukler kendi aralarinda oynarken eli torbali bi is donusu adami maca
dalip topu kucuklerin ayagindan alir ve aptal aptal seyler yapmaya baslar.
Eger adam yetenekliyse bi iki numara yapip cocuklarin aklini alir. En
konunda topa hizlica vurur. Cocuklar topu yakalayamaz ve top uzaga gider.
Eli torbali is donusu adami yaptigi ufak hareketten mutlu bir halde evinin
yolunu tutarken cocuklarin "hay ........., top ta .............. gitti, kim
alcek lan topu?" dedikleri duyulur.

ELDEN GOL OLMAZ :
Pasa pasa oynuyoruzdur, adamin tekinin eline carpar top, biz dikeriz topu,
hemen bi mahalle maci oyun kurallari uzmani portler oradan bi yerden ve der
ki, "Elden gol olmaz"! Ulan niye olmasin hasta misin sen? El karari
verilmisse, bunun sonucu frikiktir. Herkes de kabullenmistir elden gol
olmayacagini, hatta baraj bile kurulmazdi bazen. Ben de buyuyunce ogrendim
elden direk kaleye cekilip gol atilabilecegini. Ogrendim de ne oldu, o
caanim frikikler geri mi geldi?

UC ADIM ACILMAK:
"uc adim acilmak" denen olayi atlamak senelerini betonda top oynayarak,
dizinde o cok derin olmayan ama surekli yanan yaralarla dekore eden bicok
mahalle topcusunu uzecektir. Top frikik noktasina dikilir ve rakip barajin
ustune dogru adeta 'onnar orda diilmiscesine yurunur'. Kocaman uc adim
atilir ve baraj gogusle itmek suretiyle uzaklastirilir. Adimlarin
buyuklugunden sikayet edenler iki kere "o-ha" der.

TEKNIK VURMAK:
Penalti vuruslarinda en bickin forvet oyuncusu sahne alacagindan kalecinin
gozu korkar. Hemen ici rahatlatilir: "korkma olm, teknik vurcam".

KALECI DUZENI:
Mahalle maclarinda rastlanan pekcok tatsiz durumdan sadece biridir
kalecisizlik. Herkes kendisini ispatlamak ve golleri yagmur edip yagdirmak
İstediginden kimse kaleye gecmeyecektir. Adil duzen ilk "kalede son" diye
bagirani kayirmaktadir. Hemen arkasindan gelen "son bir", "son iki".. gibi
cigliklarin sonunda artik son kac oldugunun bir onemi kalmayan agir kanli
arkadas kaleye gecer. Kaleci gerek iki golde bir, gerekse dakka ayriyla
eldivenleri bir sonraki arkadasina teslim edebilir. Nizam boyle emreder.

Arkadasin biri iyi orta gol getirir diye bagirir o da iyi bi orta yapmaya
calisir ve ortasini yaptiktan sonra duser. Arkadasin dizi kaniyodur ama
farkinda değildir birisi ordan "olm dizin kaniyo" der ve olan olmustur dizi
kaniyan cocuk aglamaya baslar.

ee bide her zaman bağırılarak söylenen sözler vardır;
- Avut be oglum avut
- Kasti faul yapma lann
- direk abi direk
- valla gol diil
- Abi siz cok guclu oldunuz ya -
Mithat'i bize verin, Mete'yi siz alin
- Ahh bacagim
- annem anneeem
- Top benim oolum istedigimi oynatirim
- Beste devre onda biter
- Santra yapin lan santraaa
- Sahsi oynama oglum pas ver
- Abanma beee
- Yuhhh o da kacar mi
- Hakeme gozluuuk
- Ortani goriyim

 

Son agac kesildikten sonra, Son irmak zehirlendikten sonra, Son balik yakalandiktan sonra, İste o zaman anlayacaksiniz parayi yiyemeceginizi ! (Kizilderili Atasozu)


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
1 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

VISUAL ZIP PASSWORD RECOVERY VERSION 4.1 MULTICOMPUTER FULL4 June 2006
VISUAL ZIP PASSWORD RECOVERY VERSION 4.1 MULTICOMPUTER FULL
Zip şifreli dosyaları çeşitli yöntemlerle çözme ve kurtarma programı

Program Download Adresi :
http://rapidshare.de/files/8359212/VISUAL_ZIP_PASSWORD_RECOVERY_WITH_KEYGEN_4.1_.zip. html
( Keygen dosyasi içindedir. )
Program Bit Defender Internet Security 9 ile scan edilmiştir.

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

StorageCrypt v2.0.14 June 2006
StorageCrypt v2.0.1

Bu program ile tüm sabit ve ayrılabilir sürücü ve dosyalarınızı USB drives, Memory Sticks, Flash cards , PCMCIA drives dahil olmak üzerer şifreleyebilirsiniz.Program 128 bit AES şifreleme ile yüksek güvenlik sunuyor.Ayrıca dilerseniz şifrelediğiniz dosyayı şifreniz ve dosyanız çalınsa bile başka bilgisayarlarda açılmasını engelleyebilirsiniz.

http://rapidshare.de/files/3302817/S...2.0.1.rar.html

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

Autoruns v8.44 June 2006
Autoruns v8.4

Bu küçük programın yaptığı işler saymakla bitmez.Bu ücretsiz programla bilgisayarınızda çalışan bütün programları,registry kayıtları ile birlikte görebilirsiniz.Böylece sizin bilginiz dışında çalışan veya startupta kurulan dosyaları kontrol edebilir ve kaldırabilirsiniz.Tarayıcınızdaki eklentileri yönetebilir,servis hizmetlerini kontrol edebilir,dll dosyalarını kontrol altına alabilirsiniz.Daha birçok özelliği var ve sadece 290 Kb

http://www.sysinternals.com/utilities/autoruns.html

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

Kıdem İhbar Hesaplama4 June 2006
Kıdem İhbar Hesaplama

Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplayabilmeniz için Yapılmış Ücretsiz Bir Yazılımdır..

http://www.haberveriyoruz.com/download/kidem_ihbar.exe

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

MAIO06 includes the following tools4 June 2006
MAIO06 includes the following tools

MAIO06 includes the following tools:
McAfee AntiSpyware v2.0
McAfee Internet Security Suite v8.0
McAfee Personal Firewall Plus v7.0
McAfee QuickClean v6.0
McAfee SpamKiller v6.1
McAfee VirusScan v10.0 Home Edition

http://rapidshare.de/files/7605282/M...part1.rar.html
http://rapidshare.de/files/7605807/M...part2.rar.html
http://rapidshare.de/files/7606351/M...part3.rar.html
http://rapidshare.de/files/7606735/M...part4.rar.html

ARKADASLAR ANTIVIRUS TARAMASINDAN GECIRIN...

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

FireFox 1.5 RC34 June 2006
FireFox 1.5 RC3

http://www.uploading.com/?get=5CALDODA

Cok unlu ve kullanisli bir Internet Browser...

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

Flash DECOMPILER 2.64 June 2006
Flash DECOMPILER 2.6

DOWNLOAD: http://www.uploading.com/?get=IY5HWZQU
Flash dosyalarin icerigini gorebilir ve ISTEDIGINIZ GIBI DEGISTIREBILIRSINIZ

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

RANDOM PASSWORD GENERATOR-PRO VERSION 12.1 FULL4 June 2006
RANDOM PASSWORD GENERATOR-PRO VERSION 12.1 FULL
Şifrelerimizin iyi seçilmiş olması, bizim güvenliğimiz açısından çok önemli. Güvenlikle ilgili tüm mesajlarda, bütün kullanıcılara bu şifrelerin kolay, tahmin edilebilir olmaması ve aynı şifrenin birden fazla yerde kullanılmaması şiddetle tavsiye edilir.
Herhangi bir Brute-Force yöntemi kullanılan taramalarda, 6 basamaklı bile olsa, sırf bir rakamdan ya da harf dizisinden oluşan bir şifreyi çözmek çok kısa bir süre alıyor.
Bunun için, sifrelerimizi en iyi, uzun karakterli, büyüklü, küçüklü ve rakamlarla yapmakta fayda var. Bu program, gelisigüzel istediginiz gibi sifre üretiyor. Ne tip bir sifre istediginizi ayarlardan kendiniz belirliyorsunuz.


Program Dowload Adresi :
http://rapidshare.de/files/7616157/passpro.exe.html
Serial No:
KvSh-TnB5-uVM@-2Q?N

 

 

Ben sana bir elma versem,sen bana bir elma versen,bende bir elma,sende bir elma olur.Ben sana bir bilgi versem,sen bana bir bilgi versen,bende iki BİLGİ,sende iki BİLGİ olur.KONFÜÇYUS


(Yazar: AYDIN ONBASLICA )
0 Yorumlar | Yorum Yaz | Baglantı

159 sayfadan 115 . sayfa
Geri | ileri