BenimBlog.com - Turkce ucretsiz blog Bedava blog hizmeti
Benimblog.com satilikir / is for sale: info@anahaber.com
4/2/2006 - KİMDİR, AMARA (Ekin Ceren DOĞRUAK)

             Ekin Ceren Doğruak (AMARA), 8 Ocak 1981 yılında Ankara'da doğdu. Aslen Egeli bir ailenin çocuğu olan Amara, Ankara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nü son sınıfta terk etti. Üniversitedeyken Kürtlerle ve Kürt Özgürlük Mücadelesi'yle tanıştı. Öğrenci hareketleri içinde yeraldı. Aynı zamanda Kadın Özgürlük Hareketi çalışmalarında da bulunan Doğruak, kısa bir süre cezaevinde yattı. Daha sonra Avrupa'ya gelen Amara, 2005 baharına kadar Kadın Özgürlük Hareketi'nin çalışmalarında yer aldı.
            Aynı yıl Güney Kürdistan'a geçen Amara, bir trafik kazası sonucu aramızdan ayrıldı. Amara ile birlikte Nudem kod adlı Almanya vatandaşı Uta Schneiderbanger de aynı kazada yaşamını yitirdi. Bu sayfa Amara'yı sevenler tarafından, onun anısına düzenlendi.

:: Arkadaşına gönder!

Benim hakkımda

Bu blog, AMARA Ekin Ceren Doğruak'ın anısına, yoldaşları tarafından düzenlenmiştir. Bir önceki siteye saldıran düşünce ve bu saldırın kölelerini kınıyor, bu türlü yıpratma çabalarının, bizi daha iyiye götüreceğini tüm dost ve düşmanlarımıza bildiriyoruz. Yoldaşları.....

Son yazılarım
Menü

Arkadaşlarım
Baglantılargeri | ileri